24. 8. 2018

Mají nosorožci vůbec šanci?

Od


Něco málo o nich
Zoologické zahrady, kde se nosorožci chovají, tak jim jejich roh amputují, jelikož se to provádí odborně, tak nosorožec netrpí a nemá takové následky jako ve volné přírodě.
Pytlákům je úplně jedno, zda nosorožec trpí nebo ne, zvíře omámí a následně mu jeho roh useknou motorovou pilou, dost brutální, zvíře pak umírá s velkými bolestmi a zbytečně se trápí.
hlava nosorožce.jpg
O rohy je až tak velký zájem, že dokonce mizí z muzeí, z výstav nebo obchodů s vycpanými zvířaty. Dokud budou lidé věřit, že roh dokáže léčit a budou si myslet, že je to dokonce protilék proti rakovině, budou čím dál víc ve větším ohrožení.
Ochránci přírody se rozhodli nosorožcům sami odsekávat rohy, aby tak odlákali pytláky a nosorožci tolik netrpěli.
nosorožec a mládě.jpg
Jeden kilogram nosorožčího rohu má cenu padesáti pěti tisíc dolarů, to je v přepočtu 1 113 100 českých korun.
V současnosti žijí na této planetě už pouze pět druhů nosorožců, dva v Africe a tři v Asii.
Přestože všechny druhy nosorožců jsou ohrožení, tak víc jsou v nebezpečí právě druhy z Asie.
Asijští nosorožci žijí v lesích a v lesostepích a tam probíhá masivní těžba dřeva, takže tady je neohrožují pouze pytláci, ale i prostředí, v kterém právě žijí, protože o něj přicházejí. Pokud chceme, aby nosorožci přežili, musí taky dojít k jejímu rozmnožování, vědcům se prý podařilo vyvinout nosorožčí embryo, takže je větší šance na jejich záchranu.
Každého spravedlivého člověka trápí, jak na tom nosorožci jsou a každý z nich už si snad položil otázku, jestli , alespoň minimální šanci.

nosorožec rhino.jpg
Pokud pytlačina bude dál postupovat tímto způsobem, lidi budou narušovat jejich prostředí a bude se věřit tomu, že nosorožčí roh léčí, tak je čeho se obávat. Zbývá už jen pár druhů a právě my musíme zabránit jejich zániku a bojovat za jejich životy, až už nás to bude stát jakékoliv úsilí. Nosorožci mají šanci přežít, ale jenom když jim pomůžeme.