Jaké výhody přináší skládací invalidní vozík
Většina z nás považuje chůzi za něco naprosto samozřejmého. Ani se nezamýšlíme nad tím, že by to jednou mohlo být jinak. Pak ale přijde chvíle, kdy o tuto schopnost přijdeme. Může to být následek nehody, úrazu, nebo prostým opotřebováním ve stáří. Teprve v té chvíli si uvědomíme, jak moc jsme na nohách vlastně závislí.
Jednou z možností, kterou v takovémto případě máme, je skládací invalidní vozík Vozíky pro život. Je to jeden z typů invalidního vozíku, a dá se říci, že i ten nejpoužívanější. A to z dobrých důvodů. Jaké jsou tedy vlastně jeho výhody a nevýhody?
Předně je nutno si uvědomit, že se jedná o typ mechanický, nikoliv elektrický. Skládací elektrický vozík je ze své podstaty prakticky nemožný, především kvůli svému motoru. To znamená, že se příliš nehodí pro lidi s kombinovaným hendikepem, tedy pro ty, kteří mají postižené jak nohy, tak ruce. Pro takové je spíše vhodnější elektrický typ.
Avšak pro ty, kteří mají ruce v pořádku, je za určitých okolností mechanický typ vhodnější. Donutí je procvičovat alespoň ty končetiny, které se mohou hýbat, a pomáhá tak při prevenci atrofie svalů. Nesmíme totiž zapomínat, že při otáčení kol vozíku se nezapojují pouze svaly paží, ale i ramenní, prsní a v některých případech i břišní.
Nespornou výhodou je i jeho skladnost. Jak již název napovídá, lze jej, podobně jako mnoho cvičebním přístrojů, které vidíme v teleshoppingu, složit do takřka placky. To je nesporně výhodné při cestách autem. A jelikož se hendikepovaní lidé musí často dopravovat například k lékaři, tuto vlastnost rozhodně ocení.
Dále je tu pak otázka ceny. Konstrukce tohoto typu je totiž zdaleka nejlevnější a jsou tedy i nejlacinější. Navíc jsou dostatečně funkční a pohodlné pro uživatele. Není tedy divu, že se jedná o typ nejčastěji používaný i v nemocnicích.
Pokud tedy hledáte, který typ pořídit, pak pokud je to možné, volte tento. Rozhodně nebudete zklamáni.