Zůstaňte v suchu
Když generaci dnešních padesátníků či šedesátníků bylo kolem šestnácti až dvaceti, vyráželi o víkendech bivakovat do přírody. Co si pod tím představit? V podstatě vzali dvě celty, což je nepromokavá vojenská plachta, jednu dali na zem a druhou pověsili mezi stromy, jako přístřešek a měli bydlení na víkend. Samozřejmě to nebylo pro všechny, ale trampům to na jejich potlachy stačilo. Mládež to měla jako zábavu, která nevyžadovala většího zázemí než ten přístřešek, který chránil před deštěm, ale i ranní rosou.
Nicméně i dnes existují bivaky, a rozhodně už to není jen celta. Bivak je v podstatě stan, který nemá podlahu. Někdy to může přijít vhod a můžete se hádat, že je to jen přístřešek a ne stan, když vám budou říkat, kde se smí a nesmí stanovat. Nicméně bivak může mít i docela velké rozměry, protože se vyrábí bivaky, kde se pohodlně vlezou dvě lehátka, nebo jsou některé tak vysoké, že v nich můžete stát. A kdo takovéto bivaky nejvíce používá? No přece rybáři! Jen ti potřebují být venku i ve velmi nepříznivém počasí, a rádi přivítají možnost sedět v bivaku a mít vystrčené na dešti jen pruty.
Jste vášnivý rybář a víte, že v dešti berou ryby nejlépe? Ale co dělat, pokud jste náchylní na nachlazení a vidina, že budete za chvíli promočení a promrzlí, vás opravdu zneklidňuje. Pořiďte si lehký a skladný bivak a zůstaňte v suchu. Pokud jste vysloveně samotář, tak si pořiďte bivak pro jednoho, ale když sebou berete občas kamaráda, tak to chce bivak větších rozměrů, kam se vám vlezou i vaše úlovky, kterých určitě budete tahat jeden za druhým z rybníku. Chystáte se vyrazit na ryby a venku začíná pršet? Využijte výprodej bivaku, a kdyby se udělalo po dešti jasno a vylezlo sluníčko, můžete jej využít i jako slunečník. Nehledě na to, že si můžete vzít náhradní oblečení a v bivaku vám zůstane suché i při bouři.